T

ekneler, birlikte çalışan ve her biri oldukça karmaşık birçok sistem ve ünitenin bir arada çalışması ile var olurlar. Eğitimsiz bir göz için görünür olmayan bu sistemlerden birinde oluşacak sorun diğer tüm sistem ve üniteleri, dolayısıyla teknenizin ve sizin güvenliğinizi riske atabilir. Bu sebeple, gerek sahibi olmak istediğiniz teknenin satışı öncesinde gerekse halihazırda var olan teknenizin rutin bakım dönemlerinde eğitimli ve tecrübeli bir sörveyör ile çalışmak bütçenizi rahatlatabileceği gibi denize çıktığınızda nahoş sürprizlerle karşılaşmanızın önüne de geçecektir.

Sailing Bartleby ekibi olarak diplomalı sörveyörlerimiz ile size destek olmaya hazırız. Sağladığımız sörvey hizmetleri ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Sorularınız, talepleriniz ve teklifler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Satış Öncesi Sörvey

Deniz oldukça yıpratıcı bir habitattır. İkinci el tekneler, tarihlerine bağlı olarak, bu ortamdan farklı ölçülerde etkilenmiş ve çoğu göze kolay görünür olmayan birçok yıpranma/sorun taşıyor olabilirler. Bu sebeple sörvey yapılmaksızın alınan tekneler, yeni sahipleri için kısa süre içerisinde oldukça yüklü masraflar veya hayal kırıklığı yaratan sorunlar doğurabiliyor. Böylesi bir durumdan kaçınmak ve almak istediğiniz teknenin genel kondisyonundan emin olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim

Genel Kondisyon Sörveyi

Teknenizin yıllar içerisinde maruz kaldığı yükler ve zorlu deniz şartları birçok farklı soruna ve yıpranmayı ortam hazırlar. Söz konusu yıpranmalar tespit edilemezlerse büyüyecekler ve ya bakım zamanı bütçenize ya da denizde seyir güvenliğinize risk teşkil edeceklerdir. Böylesi bir durumla karşılaşmamak için “Genel Kondisyon Sörveyi” yaptırmanızı öneririz. Sailing Bartleby ekibinin tecrübeli ve eğitimli sörveyörleri tarafından gerçekleştirilen bu sörvey teknenizin arması da dahil olmak üzere tüm yapısal sistemlerini ve tali sistemleri kapsar.

İletişim

Değer Sörveyi

Teknenizi satışa çıkarmak istediğinizde veya sigorta vb. bir başka sebepten ötürü teknenize market fiyatı biçme ihtiyacı duyduğunuzda isabetli bir meblağda karar kılmak oldukça güç olabilir. Böylesi durumlar için başvurulan “Değer Sörveyi”; teknenizin genel kondisyonu, sahip olduğu ekstralar, benzerlerinin pazar değerleri gibi birçok faktör göz önüne alınarak yapılan sörveydir. Yetkili sörveyörler tarafından hazırlanıp imzalanan rapora ise birçok durumda başvurabilir veya raporu kanıt gösterebilirsiniz.

İletişim

Arma Sörveyi

Arma sörveyi, yelkenli teknelerin en çok yorulmaya maruz kalan kısmı olan armaya uygulanır. Direk tepesinden gövde bağlantılarına dek tüm sabit arma ve elemanlarını; hareketli arma ve hareketli armaya eşlik eden vinç, piyano gibi ara elemanların tamamını kapsar.

İletişim